Google Adwords

Google Adwords Reklam
Google Adwords

AceMweb; Google Adwords Çözümleri ile işletmenize en uygun anahtar kelimeleri belirleyip, doğru hedef kitleyi analiz ederek, işletmenizin Google arama sonuçlarında ilk sıralarda çıkmasını sağlayabilir. AceMweb – Google Adwords çözümleri sayesinde işletmenizin marka bilinirliğini ve web sitesi trafiğini arttırabilir ayrıca en önemlisi müşteri yelpazenizi genişletebilirsiniz.

Google Adwords Reklamları Ne Demek?

İşletmeniz için belirlenen hedef kitlenin sizin için kurgulanan kelimeler için yapacağı Google arama sonuçlarında, firmanızın ilk sıralarda çıkmasını sağlayan reklam modelidir.

Google Adwords Reklam Örneği : Diyelim ki Kahraman Maraş’ta Trabzon Caddesi üzerinde bir telefoncunuz var, ekibiniz çok iyi hatta teknik servis hizmeti bile veriyorsunuz fakat telefon satışlarından teknik servis hizmetinden kazandığınız kadar kazanç elde edemiyorsunuz. En iyi fiyatı siz veriyor olsanız dahi insanlar artık işletmenize neredeyse sadece telefon tamiri için geliyor ve bu konuda yapılacak bir şey olmadığını düşünüyorsunuz; oysa ki yanılıyorsunuz. Sadece bir adet basit seviye kampanya örneği paylaşalım; örneğin ürün yelpazenizin Google’da aratıldığı kelimeleri analiz edip, işletmenize özel anahtar kelime kurguları gerçekleştirerek, Kahraman Maraş bölgesi için potansiyel müşterilerinizi ayağınıza getirecek metinlerle birlikte ürünlerinizin Google arama sonuçlarında ilk sıralarda çıkmasını sağlayabiliriz. Anahtar Kelimeleri belirlerken detaylı bir analiz yapılması ve Google Reklamları konusunda oldukça tecrübeli olmak çok önemlidir. Anahtar kelimeler çok küçük detaylara kadar tanımlanabilir; örneğin: Samsung S6 Edge Fiyat Listesi Kahramanmaraş, Samsung Telefon Fiyatları Maraş… gibi.

Google Adwords Reklamlarının Kaliteli Performans Ekipleri Tarafından Yönetilmesi Neden Bu Kadar Önemli?

Paranızı israf etmeyin: Yukarıda anahtar kelimelerin doğru tanımlanmasının öneminden bahsetmiştik zaten, dilerseniz bunun maddi boyutundan da bahsedelim biraz: Google Adwords reklamlarında; her bir anahtar kelimenin bir birim fiyatı vardır. Örneğin diyelim ki anahtar kelime olarak Samsung’u tanımladınız, bu kelime ile üst sıralarda çıkabilmeniz için Google çok yüksek bir maliyet çıkartır; çünkü Samsung anahtar kelimesi çok genel bir kelime: çok fazla kişi tarafından onlarca cep telefonu modelinden tutun; Samsung marka iş makineleri, televizyonlara kadar çeşitli amaçlarla kullanılmakta. Ek olarak bu kelime için ilk sıralarda çıkmanız sağlansa bile, reklamlarınıza tıklayıp sitenizi ziyaret edecek kişiler, sizin potansiyel müşterileriniz olmayabilir.  Eğer Google Adwords reklamınız için en doğru anahtar kelimeler, analiz edilip kurgulanmadıysa; size hiç müşteri getirmeyecek bir kampanya için paranızı israf edebilirsiniz, yahut ilgili kelime size müşteri getirse bile; reklam harcamasına ödediğiniz para, o müşteriden kazandığınız paradan daha yüksek olabilir. Bu nedenle Google Adwords Reklamları profesyonel olmayan ellere emanet edilemeyecek kadar ciddi bir konudur.

Her şeyin en iyisini hak ediyorsunuz: Google Adwords reklamlarınız için hazırlanacak metinler oldukça önemlidir; reklamlarınızı görecek insanların işletmeniz hakkındaki ilk izlenimi, belirlenen sloganlarla tamamen değişebilir. Mesela bu yazıyı buraya kadar okuduysanız, iletişim dilimizle sizi yakalayabilmişiz demektir.

Eğer dijital pazarlama ile ilgili daha fazla içerik okumak isterseniz, aşağıdakilerden birini seçebilirsiniz: