Web Analitik

AceMweb: web sitenize gelen kullanıcıların davranışlarını ve sizin için en kazançlı reklam kanallarını ölçümleyip analiz etmenizi sağlayabilir.

AceMweb – Web Analitik hizmetleriyle, sitenizin Google Analytics kurulumları ihtiyaç duyacağınız metrikler belirlenerek gerçekleştirilir, ayrıca ihtiyaç duymanız halinde AceMweb veri analiz ekibi site verilerinizi anlamlandırmanızı sağlayacak eğitimlerle her zaman yanınızda olacaktır.

Google Analytics Nedir? Sitenize eklenen Google kodları sayesinde, sitenize giren binlerce kullanıcının davranışlarını analiz edip size raporlayan bir Google ürünüdür.

 

Web Analitik Hizmetlerinin Kaliteli Performans Ekipleri Tarafından Yönetilmesi Neden Bu Kadar Önemli?

Paranızı israf etmeyin: Diyelim ki bir kuaför salonunuz var ve web sitenizi sadece en güzel yaptığınız saç modellerinin fotoğraflarını paylaşmak için kullanıyorsunuz; ancak facebook reklamları, google adwords reklamları gibi pek çok reklam kanalını kullanarak web sitesi trafiğinizi de beslemektesiniz. Hangi reklam kanalının medya bütçesinin ne kadar olacağı konusunda ise verilere dayanmadan hareket etmektesiniz; ancak bu paranızı israf etmek olur, sizin için önerimiz: sitenize Google Analytics kurulumunu gerçekleştirerek ,ilgili reklam kanallarının dönüşüm oranlarını matematiksel olarak analiz etmeniz ve medya bütçelerini planlarken bu analizin sonuçlarından yararlanmanız olacaktır. Bu sayede daha düşük reklam bütçeleri ile daha yüksek gelirler elde edebilirsiniz. Buna ek olarak belirtmeliyiz ki Google Analytics kurulumları seviye seviye belirlenmektedir, yani ne kadar çok parametre takip etmek isterseniz kurulum o kadar komplike hale gelir ve bu da ürünün maliyetini arttırır .Bu noktada sizi yönlendirecek firmanın güvenilirliği oldukça önemlidir. Siz web sitenizden ürün dahi satmazken belki de basit seviye bir Analytics kurulumu ölçümleme problemlerinizi çözüyor olabilir, bu noktada size ileri seviye bir kurulum gerçekleştirmek yine aynı şekilde paranızı israf etmenize neden olacaktır.

Her şeyin en iyisini hak ediyorsunuz: Bu ülkede Esnaf da KOBİ de matematiği çok iyi bilir, matematik dijital kanallarda da işletmeleri için en efektif şekilde kullanılmalıdır. Tüm bu nedenlerden ötürü; Google Analytics kurulumu ve Veri Analizi Danışmanlığı tecrübesiz ellere bırakılamayacak kadar ciddi konulardır.

Eğer dijital pazarlama ile ilgili daha fazla içerik okumak isterseniz, aşağıdakilerden birini seçebilirsiniz: