Hakkımızda

KOBİ ve Esnafın Hangi Sorununu Çözüyoruz?

Avrupa’daki tüm işletmeler; işletmeyi kurdukları andan itibaren, dijital stratejilerini belirlemeye başlarlar. Sadece fiziksel bir işletme olarak devam etme kararları baki olsa dahi; dijital yatırımın, işletmenin büyümesi için bir zorunluluk olduğunun bilincindedirler. İşletmenin kazancı kadar müşteri memnuniyeti de Türkiye’nin kalbi KOBİ ve Esnaf için olduğu gibi Avrupa’daki işletmeler için de oldukça önemlidir. İşletmeler dijital yatırımları sayesinde; müşterilerinin memnuniyet seviyelerini arttırarak, müşterilerinin onları yeniden ziyaret etmelerini sağlarlar. Dijitalleşme küçük işletmeleri lokal piyasalarında parlatır ve yeni pazarla açılmalarını sağlar. Yani dijitalleşme; Avrupa’daki işletmelere bir çok açıdan katma değer sağlayan olmazsa olmaz bir yatırım aracıdır. Fakat Türkiye piyasasını incelediğimizde sürecin oldukça farklı ilerlediğini görüyoruz.

Maalesef Türkiye’de KOBİ ve Esnaf için dijitalleşme süreci çok zorlaştırılmış durumda. Türkiye’de; her zaman büyük müşterileri daha çok önemseyen ajans yapısı, dijital bilgi eksikliği, fiyatlandırma stratejilerinin belirsizliği gibi pek çok nedenden dolayı dijital dönüşüme girmek isteyen KOBİ ve Esnaf, işletmelerini merdiven altı reklamcılara emanet etmek zorunda kalıyor ve kaliteli bir hizmet alamıyor. Hatta dijital süreçlere yeterince hakim olmadıkları için, belki de olan bitenin farkına bile varamıyorlar.

Biz AceMweb olarak bu gidişata dur diyoruz; kaliteli hizmeti, sabit fiyat garantisi ile KOBİ’nin ve Esnaf’ın ayağına getirmek tek önceliğimiz.

KOBİ ve Esnafın Dijital Dönüşüm eksikliği sorununu nasıl çözüyoruz?

Yaptığımız araştırmalara ve tecrübelerimize dayanarak söyleyebiliriz ki Türkiye’deki lokal işletmeler genellikle dijital dönüşüme istekliler; fakat kapasite, zaman ve güven açısından bir türlü dijitalleşme atılımını gerçekleştiremiyorlar ve maalesef bu tereddütleri rekabette geride kalmalarına neden oluyor. Türkiye İstatistik Kurumu’nun son yayınladığı verilere göre Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler (KOBİ) Türkiye’deki girişim sayısının %99,8’ini, istihdamın %73,5’ini, ihracatın %55,1’ini, ithalatın %37,7’sini, cironun %62’sini, maaş ve ücretlerin %54,1’ini oluşturmaktadır yani Türkiye ekonomisinin %90’ından fazlasını temsil eden KOBİ ve Esnafı dijitalleştirilerek iç piyasada çok daha başarılı olmalarını sağlamanın ve onlara yurt dışı piyasalarında rekabet etme imkanı yaratmanın zamanı gelmiş de geçiyordu bile, işte bu noktada sabit fiyat ve kaliteli hizmet garantisi ile KOBİ ve Esnaf’ın dijitalleşme sürecini anlaşılır ve güvenilir bir şekilde sağlamayı ilke edinen AceMweb elini taşın altına soktu ve karmaşık dijitalleşme süreçlerini senelerin tecrübesiyle standartlaştırarak, KOBİ ve Esnafın rahatça yatırım yapabileceği paketlere dönüştürdü. AceMweb; Yalnızca KOBİ ve Esnaf’a hizmet eden Türkiye’nin ilk Dijital Ajansıdır

Neden AceMweb?

Bir firmanın vizyonu; o markanın ilk nefer taşları yani o işletmeyi kuran insanlar tarafından belirlenir. Öyle ki, dünya ne kadar değişirse değişsin; yedi kuşak kuyumculuk yapan bir ailenin ticaret ilke ve prensiplerinde, dedelerinden miras alıp devam ettirdikleri; eskinin güzelliklerini hala görebiliriz. Elbette iş yaptığımız firmalarda da bu böyledir. AceMweb; mastır ve lisans eğitimini Copenhagen Business School’da ( Danimarka); İşletme , Ekonomi ve Pazarlama alanlarında tamamlamış, on yıldan fazla süredir yurt dışında başlıca: Danimarka, Brezilya, Arjantin, Singapur, Filipinler, Endonezya, Vietnam, Tayland, Malezya, Almanya, Hollanda, Belçika, Fransa, Hindistan, İsveç, Norveç olmak üzere pek çok pazarda Dijital süreçleri yönetmiş Ozan Emre Bulut ile lisans üstü ve lisans eğitimlerini Boğaziçi Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversite’lerinde Dijital Pazarlama ve Matematik Mühendisliği alanlarında tamamlamış Türkiye’de beş yıldan fazladır gerek Danimarka ve Brezilya öncelikli olmak üzere yurt dışı firmalarının , gerekse KOBİ ve Esnaf’ın dijital süreçlerini anlayabilmek amacı ile; ilgili müşteri portföyüne sahip yurt içi firmaların dijital dönüşümlerini yönetmiş İpek Ertem tarafından kurulmuştur. Her ikisi de edindikleri tecrübeleri minimum maliyetlerle Türkiye’nin kalbi KOBİ ve Esnafın büyüyüp gelişmesi için değerlendirmeye gönüllü olarak AceMweb’i kurmuşlardır ve İstanbul’un en iyi performans ve tasarım ekipleriyle aynı amaç için bütünleşmişlerdir.

KOBİ ve Esnafın Halinden Neden En İyi AceMweb Anlar?

Kurucu ortaklardan Ozan Emre Bulut KOBİ ve Esnafın yaşadığı zorlukları tecrübe edinmiş biri: ailesi 1980’lerden beri Deri ve Kürk isleri ile uğraşmış gurbetçi bir aile; 1980’lerde Kopenhag‘da (Danimarka) ilk Deri mağazalarını açıp 20 senelik bir süre içerisinde Berlin’den Hamburg’a, Kopenhag’dan Stockholm’e kadar toplam 20 Deri ve Kürk mağazası işletmiştir. 2000 yılına ayak basar basmaz ailenin genç nesilleri dijitalleşmenin şart olduğuna vurgu yapmışlardır ama ne yazık ki dijitalleşme süreci fikir farklılıklarından dolayı başlatılamamıştır ve aile bugünün saygın e-ticaret firmalarından biri olma fırsatını kaçırmıştır, bunun üzerine Ozan Emre Bulut 2004 yılında kariyerine dijital alanda devam etme kararı almış ve bu konuda kendini uzmanlaştırmıştır.

Avrupa’da dijital dönüşüm için artık çok geç olabilir fakat Türkiye’de Dijital dönüşüm belki de yeni başlamakta ve bu nedenle Ozan Emre Bulut; Türkiye’deki KOBİ ve Esnafın ailesinin yaşadıklarını yaşamaması için elinden geleni yapmak amacı ile AceMweb projesini İpek Ertem ile birlikte hayata geçirmeye karar verir.

Kurucu ortaklardan İpek Ertem; aslında yıllarca Türkiye’ye hizmet veren yurt dışı firmalarında, genellikle büyük markalar için dijital dönüşüm süreçlerini yönetmiş, fakat edindiği tecrübeler doğrultusunda KOBİ ve Esnafın hak ettiği kaliteli hizmeti alamadığını gözlemlemiş ve gelişigüzel fiyatlandırma stratejisine son vermeyi amaçlamış, idealist biri. Bu vizyon altında İstanbul’daki büyük markalara hizmet veren dijital performans ve tasarım ekiplerini AceMweb bünyesine katarak, AceMweb projesini Ozan Emre Bulut ile birlikte hayata geçirmiştir.

Tüm bu nedenlerden ötürü AceMweb, varoluş süreci boyunca sadece KOBİ ve Esnafın dijital dönüşümünü gerçekleştireceğini taahhüt etmektedir. KOBİ ve Esnaf her zaman AceMweb’in en değerlileri olarak kalacaktır. AceMweb müşterileri; şunu bilmeliler ki, AceMweb ile beraber; berber dükkanı olsun, hiper market olsun; her sektör için, sektöre özel hedef kitlelerine ulaşabilirler, yerleri küçük olabilir ama küçük bir işletme bile AceMweb’in dijital çözümleriyle dünyayı kucaklayabilir.

Ozan Emre Bulut’un kariyerini incelemek isterseniz aşağıdaki sayfayı inceleyebilirsiniz:

Ozan Emre Bulut’un kariyer sayfasını incelemek için tıklayın

İpek Ertem’in kariyerini incelemek isterseniz aşağıdaki sayfayı inceleyebilirsiniz:

İpek Ertem’in kariyer sayfasını incelemek için tıklayın