Görüntülü Reklamcılık

Görüntülü Reklamcılık
Görüntülü Reklamcılık

AceMweb: işletmeniz için özel olarak hazırlanacak internet afişinizin 2 milyondan fazla web sitesinde doğru hedef kitleye gösterilmesini sağlayabilir.

Görüntülü Reklamcılık Ne Demek?

Görüntülü reklamcılık; işletmeniz için belirlenen hedef kitlenin gireceği milyonlarca web sitesinde sizin internet afişinizi görmesini sağlayan reklam modelidir.

Görüntülü Reklamcılık Örneği : Diyelim ki bir tekstil mağazanız var. Ürünleriniz çok kaliteli hatta ürünlerinizi web sitenize koymaya başladınız bile; ancak her yolu denemenize rağmen henüz istediğiniz hedef kitleye hayalinizdeki kadar efektif bir şekilde ulaşamadınız ve bu konuda yapılacak bir şey olmadığını düşünüyorsunuz; oysa ki yanılıyorsunuz. Sadece bir adet basit seviye kampanya örneği paylaşalım; örneğin: ürünleriniz için size özel hazırladığımız internet afişlerini, sizin için doğru potansiyel müşteri kitlesine milyonlarca web sitesinde gösterebiliriz.  Bu sayede potansiyel müşterileriniz, milyonlarca web sitesinde; yani internetten gazete okurken,  maç seyrederken hatta burç yorumlarını okurken bile sizin internet afişinizi görüp tek tıkla sitenize ulaşabilirler. 

Görüntülü Reklamlarının Kaliteli Performans Ekipleri Tarafından Yönetilmesi Neden Bu Kadar Önemli?

Paranızı israf etmeyin: Yukarıda hedef kitlenin işletmenize özel tanımlanmasının öneminden bahsetmiştik zaten dilerseniz bunun maddi boyutundan da bahsedelim biraz: görüntülü reklamlarda; her bir tıklamanın bir birim fiyatı vardır. Bu nedenle hedef kitleyi doğru tanımlayıp kampanyayı da bu şekilde kurgulamak oldukça önemlidir, yoksa size kazanç sağlamayacak bir kampanya için paranızı israf etmiş olursunuz.

Her şeyin en iyisini hak ediyorsunuz: Görüntülü reklamlarınız için hazırlanacak internet afişleriniz oldukça önemlidir; reklamlarınızı görecek insanların işletmeniz hakkındaki ilk izlenimi, belirlenen görsellerle tamamen değişebilir. 

Eğer dijital pazarlama ile ilgili daha fazla içerik okumak isterseniz, aşağıdakilerden birini seçebilirsiniz: